Tune Times -“Miłość zawsze jest”, “Moje serce w Warszawie” i (nie)zakazane piosenki
“Miłość zawsze jest” – Klip Sokoła na rocznicę Powstania Warszawskiego.
W tym roku, obchodząc 79. rocznicę Powstania Warszawskiego, Kampania promocyjna przyjęła hasło “Miłość istnieje zawsze”. Ta niewątpliwie mocna i wzruszająca dewiza została wspaniale oddana w spektakularnym teledysku hiphopowego utworu Sokoła, zatytułowanego “Miłość zawsze jest”. Reżyserią filmu zajął się Tadeusz Śliwa, który czerpiąc inspirację z prawdziwej miłości, uwiecznił ślub Alicji i Bolesława Biegów, którzy złożyli przysięgę małżeńską w sierpniu 1944 roku – podczas trwania powstania.
Teledysk “Miłość zawsze jest” przenosi nas w czasie do niezwykłej chwili w historii, kiedy miłość mieszała się ze śmiercią. Ceremonia zaślubin między plutonowym podchorążym Bolesławem Biegi “Pałąkiem” a sanitariuszką Alicją Treutler “Jarmuż” była jednym z najlepiej udokumentowanych powstańczych ślubów. Dzięki słynnemu powstańczemu fotoreporterowi, Eugeniuszowi Lokajskiemu “Brokowi”, możemy dziś podziwiać te wzruszające chwile na zdjęciach.
Klip ukazuje bogactwo emocji, które są ponadczasowe i uniwersalne – takie jak przyjaźń, radość, strach, lęk, przywiązanie i wierność. Jednak to miłość jest tym najważniejszym uczuciem, które góruje nad innymi, zwycięża i daje siłę, nawet w najtrudniejszych chwilach. Wojtek Sokołowski, będący rodowitym warszawiakiem, stworzył piosenkę, która doskonale oddaje tę niesamowitą siłę miłości.
“Projekt „Moje serce w Warszawie” – Odezwij się do duszy stolicy!
Wyobraźcie sobie album, który potrafi odczarować magiczne historie Warszawy, ukazując ją z zupełnie nowej perspektywy. I teraz wyobraźcie sobie, że w tym projekcie wzięli udział artyści, których talent nie ma sobie równych. Tak właśnie prezentuje się niezwykła propozycja muzyczna, której nie sposób oprzeć się.
Na czele tej muzycznej podróży stoi Natalia Szroeder, znana z jednego z najpiękniejszych głosów w Polsce. Od lat związana z muzyką estradową, postanowiła podjąć śmiałe kroki w nowym kierunku. Jej interpretacja „Świątyni” pełna jest niepokoju, który zapada w pamięć i ciągle wraca na naszych odsłuchach. To zdecydowanie inna Natalia, która poszukuje i eksperymentuje z dźwiękiem.
Warto też zatrzymać się przy Dawidzie Tyszkowskim, który w swojej kompozycji „Miasto Warszawa” przekazał niesamowitą smutną ekspresję. Czuć w nim wiarygodność i moc, a jednocześnie zachowuje granice, które dodają utworowi autentycznego wyrazu.
Na szczycie tego muzycznego triumwiratu znajduje się Bela Komoszyńska i jej zespół, który na tej płycie udowadniają, że sztuka to nie tylko ekspresja, ale także szacunek dla słuchaczy i kontekstu historycznego. Ich dobrej jakości wykonanie i umiejętność opowiadania historii sprawiają, że album ten pozostanie z nami na długo.
„Moje serce w Warszawie” to z pewnością projekt, który powstał dzięki głęboko przemyślanym decyzjom. Odezwijcie się do duszy stolicy, pozwólcie sobie na odrobinę magii i dajcie się porwać tej muzycznej podróży. Warto mieć ten album w swojej kolekcji, bo to dzieło, które zachwyci i pozostawi piętno w sercu każdego słuchacza.”
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2023 – wyjątkowy koncert na rocznicę Powstania Warszawskiego!
W dniu 1 sierpnia o godzinie 20:30 na pl. Piłsudskiego odbył się kolejny, już tradycyjny, koncert Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki. Wydarzenie zgromadziło ogromne grupy uczestników, którzy razem świętowali rocznicę Powstania Warszawskiego. To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło wiele osób, w tym weteranów powstania.
Podczas koncertu, Chór Warszawiaków pod kierownictwem Jana Stokłosy wykonał wiele powstańczych pieśni, takich jak „Warszawianka”, „Marsz Mokotowa”, „Sanitariuszka Małgorzatka” czy „Mała dziewczynka z AK”. Wydarzenie było wyjątkowym momentem jedności i wspólnego przeżywania historii miasta.
Dla tych, którzy nie znali wspomnianych piosenek, przygotowano specjalny śpiewnik, który można było pobrać ze strony internetowej 1944.pl
Niezależnie od tego, czy ktoś był na miejscu, czy też nie mógł się tam pojawić, miał szansę śledzić koncert, ponieważ został on transmitowany na żywo.