Dzień dobry Cześć! 

Z tej strony Arek!

Jestem założycielem studia Czarno Na Białych, a to jest kilka słów na początek…to co widzicie przed sobą to nic innego jak blog,  czyli przestrzeń w której będę dzielił się z Wami swoimi przemyśleniami, opiniami i wiedzą. Mam nadzieje, że będziecie mi towarzyszyć w tej drodze!

Dobra! Napisze kilka słów o sobie, i wiecie co? Lubię to robić! Do tego zachęcam też swoich adeptów czy to w dziedzinie wokalistyki czy tańca – poczucie własnej wartości – to właśnie to co świat artystyczny wymaga od Nas – ale też może Nas tego nauczyć 😉

Początki

Moja przygoda z muzyka zaczęła się już w wieku 8 lat, gdy pierwszy raz usiadłem do pianina. I tak przez wiele lat uczyłem się gry na fortepianie. Pierwszy stopień muzyczny, dru…no drugi prawie, gdyż moja Pani profesor stwierdziła idź Ty już „dziecko” na studia bo się tu marnujesz! 

Więc przygotowując się wokalnie i aktorsko przystąpiłem do egzaminów wstępnych na musical na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Tam właśnie zdobyłem tytuł magistra sztuki na wydziale Wokalno-Aktorskim na specjalności musical oraz jakby mi było mało na wydziale Edukacji Muzycznej o specjalności Animacja Kultury i Elementy Artreterapii. Wokalistyka zawsze mnie fascynowała, więc na Akademii się nie skończyło. Korzystałem z wielu warsztatów poznając między innymi technikę Estill Voice Training na warsztatach u Maureen Scott czy też SLS. 

Taniec? Zawsze był moim konikiem. Zaczęło się od tańca nowoczesnego. Pózniej był taniec współczesny, jazz, a na studiach doszedł do tego wszystkiego balet i step! Tańca nowoczesnego i współczesnego uczę od czasów gdy miałem 18 lat – czyli..długo 😉 Zaliczyłem też warsztaty z takimi choreografami jak: Witold Jurewicz, Niels Claes, Matthew Tseng, Gabriel Francisco i wielu innych.

Swój debiut na dużej scenie miałem w musicalu „Gorączka Sobotniej Nocy „w Teatrze Muzycznym w Gdyni, wcześniej był musical Tajemnica Tomka Sawyera, do którego stworzyłem także choreografię. Dziś ten musical przywieźliśmy do Warszawy do Sceny Relax. Kolejne tytułu: „Tamara” w Uckermarkische Buhnen Schwedt w Niemczech, „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie, „Śpiewak Jazzbandu” w Teatrze Żydowskim w Warszawie, „Pretty Woman” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, „Błękitny Zamek” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym i wiele innych. Tak! Scenicznie można powiedzieć, że jestem spełniony. 😉 Choć należę do tych, którym zawsze mało! 

Czarno na Białych

Skąd Czarno Na Białych? Wprost z pandemi! W momencie gdy pozamykano teatry – nie bardzo wiedziałem co dalej. Nie chciałem też już dłużej polegać tylko na teatrze. Wiedziałem też, że przecież kocham uczyć! Tak zrodził się pomysł utworzenia własnej marki. Najpierw kanał na YouTube! Później powstała szkoła.

Dziś studio Czarno Na Białych ma pod sobą kilku nauczycieli w zakresie wokalistyki indywidualnej. Stworzyliśmy zespoły wokalne w Warszawie, oraz w Łodzi, gdzie śpiewamy muzykę rozrywkową na głosy! Mamy też grupę taneczną…dzieje się! 

Poza działalnością edukacyjną organizujemy liczne spotkania z artystami sceny muzycznej oraz koncerty (między innymi „Mój Kawałek Teatru”, który miał swoją transmisję na żywo w trakcie lock down-u. Zapraszam do obejrzenia transmisji (dostępna w naszym sklepie).

No dobra. Pochwalił się! A co miałem na celu?

Chciałbym byś i Ty rozpoczął_a swoją drogę muzyczną. Abyś również niedługo mógł_a napisać jak bardzo jesteś dumny_a z tego co udało Ci się z nami osiągnąć! 

 A czy każdy może śpiewać? Czy każdy może tańczyć?  Nie mogę zdradzić od razu wszystkiego!

Na sam koniec chciałbym zaprosić Cię czytelniku  na nasze social media, a w szczególności do zamkniętej grupy Czarno na Białych – Rozwój Artystyczny Dla Każdego na Facebooku, gdzie mamy dla Ciebie powitalny prezent i liczne wydarzenia!