Taniec – Czy potrzebny wokalistom?

Freddy Mercury. Kojarzycie? 😉 Genialny wokalista. Czy potrzebował tańca? Myślę, że napewno nie musiał się uczyć tańczyć, nigdy na scenie nie wykonał żadnej choreografii, żadnego spektakularnego tańca. Jednak wystarczy wejść w pierwszy lepszy filmik na YouTubie z jego koncertów. Jego sukces w 60% zależał od jego genialnego głosu, ale cała reszta … charyzma, energia i sposób, właśnie, poruszania się na scenie to istne szaleństwo! To, co dobry wokalista powinien mieć w zanadrzu oprócz warsztatu wokalnego to zdecydowanie świadomość swojego ciała większa lub mniejsza – lub kosmiczna – jak w przypadku Freddy’ego! 

Gdzie szukać tej świadomości ciała, tej plastyczności ? Oczywiście na zajęciach z tańca. Nie każdy rodzi się Freddym – i nie każdy musi! Po to właśnie mamy dziś takie możliwości rozwoju! 

Nie bez powodu zacząłem od muzyki rockowej, ponieważ dzięki temu łatwo się domyślić, że inne dziedziny wymagają tego tańca jeszcze bardziej. 

No dobrze, ale przecież w musicalu nie każdy musi śpiewać i tańczyć! Są role tylko śpiewane! 

Jasne!! Ale musical to materia wokalno taneczna i jeżeli zdobędziesz dodatkowy skill taneczny – to jednocześnie Twoje szanse na dostanie roli w musicalu zwiększają się ogromnie! Mówię serio, coraz większy nacisk na castingach jest obecnie na taniec! 

Jest jeszcze inny aspekt wpływu tańca na śpiew a mianowicie ROZLUŹNIENIE CIAŁA! Chyba każdy z Was wie jak ważne jest rozluźnienie w śpiewaniu! Taniec reguluje oddech, wzmacnia mięśnie, powiększa świadomość ciała ale także bardzo rozluźnia! No chyba, że zapiszesz się na Krumping – to..nie;P Swoją drogą polecam wpisać w YouTube: EBS KRUMP WORLD CHAMPIONSHIP 

Rozwijajcie się! Również ruchowo – świadomość ciała to naprawdę furtka, która otwiera nam wiele drzwi – również w wokalistyce! Ja na przykład w momencie choreografii na scenie odpoczywam wokalnie ^^ Idealna chwila na oddech ;P

Do następnego! Niech moc będzie z Wami!

ARKADIUSZ