Tune Times – Loreen ponownie zwycięża w Eurowizji, “Marcepan” Sanah zdjęty z anteny, premiera “supermocy”

Loreen ponownie zwycięża w Eurowizji!

Wielki finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji już za nami, a zwyciężczynią tegorocznej edycji po raz drugi została szwedzka artystka Loreen! Jej występ z utworem “Tattoo” był prawdziwym obnażeniem emocji i zapewnił jej zasłużone zwycięstwo. To pierwsza kobieta w historii Eurowizji, która zdobyła tytuł dwukrotnie. Po raz pierwszy triumfowała w 2012 roku, wykonując przebój “Euphoria”. Jej sukcesy są niezaprzeczalnym dowodem na artystyczną doskonałość i niezwykłą siłę wyrazu.

W finale, który odbył się w Liverpoolu, wystąpiło łącznie 26 państw, w tym reprezentująca Polskę Blanka.

“Marcepan” Sanah zdjęty z anteny

W ostatnich dniach media obiegła informacja o kontrowersyjnej decyzji szefa elbląskiego “Radia Elka” dotyczącej zdjęcia z anteny piosenki “Marcepan” wykonywanej przez sanah. Decyzję argumentowano demoralizującym wpływem tekstu utworu na polską młodzież oraz sprzecznością z polskim prawem. Czy jest to uzasadnione działanie czy też przesadzone reakcje? Spróbujmy przyjrzeć się tej sprawie z różnych perspektyw.

Wojciechowski, szef rozgłośni, wyjaśnił swoją decyzję, powołując się na Ustawę o radiofonii i telewizji, która zabrania promowania na antenie wyrobów szkodliwych dla zdrowia słuchaczy. Fragment tekstu piosenki, w którym sanah wspomina o chęci palenia papierosów marki Marlboro w swoim aucie, został uznany za naruszenie tej zasady. Właściciel radia podkreśla, że stacje radiowe mają obowiązek troszczyć się o słuchaczy, zwłaszcza o dobro młodych ludzi, i mogą podejmować decyzję, czy dana piosenka powinna być emitowana czy nie.

Z drugiej strony, przedstawiciele managementu sanah tłumaczą, że tekst piosenki “Marcepan” jest jedynie wynikiem artystycznej inwencji i fikcji literackiej. Zdaniem artystki, nie należy dosłownie interpretować każdego słowa, a utwór ma wartość wyłącznie artystyczną.

Premiera “supermocy”

Męskie Granie Orkiestra 2023 prezentuje “Supermoce” – najnowszy singiel, który obiecuje przynieść wyjątkowe emocje i stać się hitem tego lata. Igo, Mrozu i Vito Bambino, znani i utalentowani artyści, połączyli siły z Kuba Galińskim, tworząc niezwykle urozmaiconą i chwytającą za serce kompozycję.

Od samego początku Męskie Granie słynęło z niezwykłych utworów, które stawały się nie tylko hymnem trasy, ale także towarzyszyły nam przez całe lato. Singiel “Supermoce” zapowiada podobny efekt, wzbudzając duże emocje i zachęcając do roztańczenia się na parkiecie. Mieszanka stylów lat 80-tych, funkowego groove’u i wyjątkowych wokali Igo, Mroza i Vito Bambino sprawia, że ta piosenka jest nieodzownym elementem letniego soundtracku.

Tekst do utworu został stworzony przez samych artystów – Igo, Mroza i Vito Bambino, którzy dzielnie opisują swoje supermoce i mocne strony. Kubą Galińskim, który nie tylko skomponował muzykę, ale również był producentem singla. Warto wspomnieć, że Rafał Smoleń odpowiadał za mix i mastering, a efekt jest imponujący.

Hymn trasy Męskiego Grania będzie można usłyszeć na żywo podczas letnich koncertów w siedmiu miastach. Oprócz tego, orkiestrę wspierać będą utalentowani muzycy, takie jak Bartek Królik, Marek Piotrowski, Adam Bieranowski i inni. To obietnica niezapomnianych i pełnych energii występów.

Ale to nie wszystko! Orkiestra Męskiego Grania postanowiła zaskoczyć fanów także teledyskiem do “Supermocy”. Igo, Mrozu i Vito Bambino przenieśli się do centrum Warszawy, gdzie wykonali niezwykłe kaskaderskie sztuczki. Obrazek samochodów unoszących się w powietrzu, latania Vito Bambino i skakania między budynkami Igo – to wszystko dostarcza niezapomnianych wrażeń i potwierdza, że artyści rzeczywiście mają “Supermoce”. Klip został stworzony przez utalentowanego Krzysztofa Grajpera, a za produkcję odpowiada OPUS Film. Postprodukcją zajął się zespół RIOdePost / Heaven Postproduction Studio.