Tune Times – Męskie Granie Orkiestra 2023, I półfinał Eurowizji i najmłodszy reprezentant Grecji w historii

Znamy skład Męskie Granie Orkiestry 2023!

Męskie Granie Orkiestra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów muzycznych w Polsce. Każdego roku tysiące fanów czeka na ogłoszenie składu i trasy koncertowej. Tegoroczna edycja nie zawiodła oczekiwań, a nawet zaskoczyła wielu miłośników projektu. Znamy już skład Męskie Granie Orkiestra 2023, który tworzą Igo, Mrozu i Vito Bambino. To trzy wyjątkowe osobowości ze świata muzyki, które zapowiadają niezapomniane koncerty i niezwykłą atmosferę.

Doświadczeni artyści, którzy od lat są związani z Męskim Graniem, czyli Igo i Vito Bambino, dołączyli do nich debiutant – Mrozu. Choć to jego pierwszy raz w orkiestrze, to na pewno nie pierwszy raz na wielkiej scenie. Mrozu to jeden z najbardziej popularnych polskich wokalistów, który zyskał ogromną popularność dzięki przebojom takim jak “1000 m nad ziemią”, “Hollywood” czy “Bez logiki”. Na swoim koncie ma też wiele nagród i wyróżnień, w tym aż pięć Fryderyków.

Relacja po I półfinale Eurowizji 2023 

Pierwszy półfinał Eurowizji za nami! Zgodnie z oczekiwaniami nie obfitował w spektakularne występy czy emocjonujące momenty. Mimo to, pojawiły się zaskoczenia i skandale, które z pewnością zapadną w pamięć wielu fanów konkursu.

Poziom tegorocznych propozycji był wyjątkowo niski i nieprzypadkowo tylko nieliczne spośród piętnastu utworów, które walczyły o wejście do finału, miały w sobie nutkę wartości artystycznej. Faworyci, Finlandia, Szwecja i Norwegia, bez większych problemów przeszli do finału, ale byli również reprezentanci, którzy rozczarowali swoim występem i pojechali do domu.

Wśród największych niespodzianek wieczoru było bez wątpienia wystąpienie chorwackiej kapeli punkowej Let 3. Ich utwór “Mama SC” był prawdziwym pomieszaniem z poplątaniem i zyskał miano tegorocznego “freaka”. Mimo to, niski poziom konkurencji zaowocował awansem do finału.

Podobne odczucia wzbudził występ The Busker z Malty, którzy przygotowali sklejkę eurowizyjnych występów sprzed lat. Kolorowe sweterki, mocny saksofon i zwariowane wygibasy – to wszystko, co już na eurowizyjnej scenie widzieliśmy wielokrotnie. Ich piosenka “Dance (Our Own Party)” pozbawiona była oryginalności i wyróżniała się jedynie efektami wizualnymi.

Na szczęście, pojawiły się też występy, które zrobiły pozytywne wrażenie na publiczności. Alessandra z Norwegii zaprezentowała “Queen of Kings”, które przypominało wersję preselekcyjną, ale na żywo wokalistka nie brzmiała najlepiej. Luke Black z Serbii wizualnie prezentował się świetnie, jednak wokal był zbyt często zagłuszany przez głośne chóry. Portugalia z kolei zaskoczyła wszystkich kawałkiem, który kojarzył się właśnie z tym krajem i wyróżniał się na tle zamerykanizowanych brzmień pozostałych krajów.

Na zakończenie pierwszego półfinału pojawiła się chorwacka kapela Let 3, która jeszcze raz przypomniała o sobie, tym razem w kontrowersyjny sposób.

Najmłodszy reprezentant Grecji w historii. Kim jest 16-letni Victor Vernicos?

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji ma w swoim składzie najmłodszego reprezentanta Grecji w historii. 16-letni Victor Vernicos jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale również ma w swojej rodzinie wiele osób związanych z muzyką. Już od młodego wieku uczył się gry na fortepianie, co wyraźnie słychać w jego utworach.

W Liverpoolu Victor zaprezentuje piosenkę “What They Say”, inspirowaną takimi artystami jak Ed Sheeran, John Mayer i Coldplay. Pomimo młodego wieku, jest on już doświadczonym artystą, który z powodzeniem zdobywał nagrody na różnych festiwalach muzycznych.

Eurowizja 2023 odbywa się w Wielkiej Brytanii, ponieważ Ukraina, która powinna była być gospodarzem imprezy, zrezygnowała z organizacji ze względu na rosyjską inwazję. W tym roku na scenie konkursowej pojawi się 37 reprezentantów z różnych krajów, a wśród nich będzie Victor Vernicos reprezentujący Grecję.

Jego styl muzyczny i umiejętności zapewne zachwycą niejednego słuchacza Eurowizji, a już teraz wiele osób z niecierpliwością oczekuje na jego występ. Bez wątpienia ma on wielki talent i potencjał, który pozwoli mu osiągnąć jeszcze wiele w przyszłości.

Źródło: PAP