Tune Times – kto wystąpi na koronacji Karola III, Hans Zimmer Live w Polsce i pierwszy hit sztucznej inteligencji

Kto wystąpi na koronacji Karola III?

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym 7 maja w Pałacu Buckingham odbędzie się koncert, na którym wystąpią światowej sławy artyści. Choć zapowiada się to jako wyjątkowe wydarzenie, nie wszyscy przyjęli zaproszenie rodziny królewskiej. W brytyjskich mediach pojawiły się nazwiska artystów, które wywołały lekki skandal. Niektórzy nie chcieli wystąpić na koronację Karola III.

Na poprzednim platynowym jubileuszu Elżbiety II wystąpiły największe gwiazdy światowej muzyki, takie jak Queen, Diana Ross i Rod Stewart. Sir Elton John zaskoczył wszystkich swoją wyjątkową wersją piosenki “Your Song”. Czy na koronacji Karola III pojawią się równie interesujące nazwiska? Po pewnych kontrowersjach udało się jednak ustalić oficjalny skład artystów, którzy wystąpią na cześć nowego króla.

Po pierwszych spekulacjach okazało się, że Adele i Ed Sheeran odmówili występu ze względu na różnice w harmonogramach. Wokalistka obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbywa się jej koncertowa rezydentura. Plany koncertowe Harry’ego Stylesa także nie pozwalają mu przylecieć do Wielkiej Brytanii na koronację.

Domniemany powrót na scenę Spice Girls wywołał zamieszanie w mediach. Szybko jednak okazało się, że ich zjednoczenie jest nieaktualne. Brytyjskie media informowały także, że z występu zrezygnował Elton John, który od lat kojarzony był z przyjacielskimi relacjami z Pałacem.

Aktualnie wiadomo, że oprócz gwiazd pop na scenie wystąpią także muzycy klasyczni, których uwielbia Karol. Według źródeł bliskich Buckingham organizatorzy chcą zapewnić rozrywkę samemu królowi oraz jego bliskim. Na liście artystów znaleźli się m.in. Gary Barlow, zdobywca Grammy, Oscara i Złotego Globu Lionel Richie oraz ambasadorka organizacji charytatywnej The British Asian Trust – Katy Perry.

Koncert z okazji koronacji Karola III ma być historycznym wydarzeniem, na którym wystąpią wyjątkowi artyści. Jednakże, niektórzy z nich odmówili występu, co wywołało pewne kontrowersje w brytyjskich mediach. Mimo to, skład artystów został już ustalony i z pewnością będzie to niezapomniane wydarzenie.

Hans Zimmer Live w Polsce

Hans Zimmer Live, multimedialne show dwukrotnego zdobywcy Oscara, powraca już w maju do Krakowa!
Po oszałamiającym sukcesie trasy koncertowej w 2022 roku, kompozytor filmowy ogłosił kontynuację swojego show i wystąpi w 15 krajach, w tym również w Polsce.
Koncert odbędzie się 30 maja 2023 r. w TAURON Arenie Kraków.
Podczas tego wyjątkowego wieczoru, Hans Zimmer i orkiestra Odessa Orchestra & Friends wykonają największe przeboje kompozytora, w tym utwory z takich filmów jak “Gladiator”, “Piraci z Karaibów”, “Interstellar”, “Król Lew”, “Ostatni samuraj” oraz “Diuna”, za który otrzymał drugiego Oscara.
Będzie to niezapomniane doświadczenie dla fanów muzyki filmowej!

Pierwszy hit sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja tworzy coraz większą furorę w różnych dziedzinach, a teraz także w branży muzycznej. Izraelska firma technologiczna Session 42 stworzyła najnowszy hit izraelskiej piosenki, którego wykonawcami są dwie już nieżyjące gwiazdy – Zohara Argov i Ofra Haza. Duet ten nigdy za życia nie śpiewał razem, a teraz dzięki SI ich głosy zostały połączone w piosence “Kan Leolam” (hebr. “Tu na zawsze”).
Sztuczna inteligencja potrzebowała jedynie czterech tygodni, aby nauczyć się naśladować ich głosy i stworzyć coś, co brzmi jak prawdziwe wykonanie.
Ten nowy hit znalazł się na czołówkach izraelskich list przebojów z okazji 75. rocznicy powstania Izraela.
To kolejne osiągnięcie SI, które pokazuje, jak wiele możliwości drzemie w tej technologii.

Źródło: PAP