Tune Times – Nominacje do Fryderyków, U2 mural w Warszawie i Letnie Brzmienia 2023.

Nominacje do Fryderyków – Najważniejszych Polskich Nagród Muzycznych 

Trwają zawiadomienia nominacji do Fryderyków, najważniejszych polskich nagród muzycznych. Wyróżnienia te są przyznawane przez Akademię Fonograficzną, składającą się z ponad 1500 przedstawicieli polskiej branży muzycznej. Fryderyki obejmują szerokie spektrum gatunków muzycznych, w tym muzykę poważną, jazz oraz muzykę rozrywkową.

W tegorocznej edycji nominacje w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej otrzymali m.in. Rubens, sanah, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni oraz Ralph Kaminski. Kategorie obowiązujące w danej edycji nagród są ustalane przed jej rozpoczęciem przez Rady Akademii Fonograficznej. Wszyscy nominowani oraz zwycięzcy zostaną wyłonieni przez tajne, dwuetapowe głosowanie internetowe. Fryderyki to jedyna nagroda w Polsce, która wyróżnia artystów z tak szerokiej gamy gatunków muzycznych.

U2 mural w Warszawie 

Jeśli jesteś fanem zespołu U2 i odwiedzasz Warszawę, musisz zobaczyć ich wyjątkowy mural!
Co więcej, wchodząc na specjalną stronę, znajdującą się w pobliżu muralu, możesz odblokować ekskluzywny merch i inne niespodzianki. Ale to nie wszystko! W ramach akcji U2SOS40, fani zobaczą także 40 filmów, każdy z nich do jednej z piosenek zespołu, wykonanych przez artystów z całego świata. To świetna okazja, by zobaczyć różnorodne interpretacje utworów U2 w wykonaniu utalentowanych twórców z różnych krajów. Nie przegap tej niesamowitej okazji!

Letnie Brzmienia 2023

Letnie Brzmienia 2023, czyli największy festiwal polskiej muzyki, zapowiada się na niezapomnianą muzyczną podróż.
W tym roku festiwal odbędzie się w nowej formule, jako dwudniowy festiwal, w 9 miastach Polski, przez 9 letnich weekendów, od czerwca do września. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców, w tym MROZU, Vito Bambino, Nosowska i Zalewski. Projekt specjalny, BABIE LATO, to międzypokoleniowy projekt, który gromadzi na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad projektem objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące młode kobiety: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mery Spolsky. Karnety są już dostępne w sprzedaży na stronie www.letniebrzmienia.pl.

Źródło: PAP