Tune Times – Elton John ze statusem EGOT, Bailando Makowieckiego i Murder On The Dancefloor

Elton John: Nowy Członek Prestiżowego Klubu EGOT

Elton John właśnie zapisuje się w historii rozrywki, dołączając do elitarnego grona EGOT – zdobywców Emmy, Grammy, Oscara i Tony. To wyjątkowe osiągnięcie artysty zostało uwieńczone dzięki nagrodzie Emmy za wyjątkowy program rozrywkowy na żywo „Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium” na platformie Disney+.

W emocjonalnym komentarzu, Elton John wyraził swoją wdzięczność: “Jestem poruszony, że dołączam do tak utalentowanego grona laureatów EGOT. Droga do tego momentu wypełniona była pasją, poświęceniu oraz wsparciu fanów z całego świata”.

Kariera Eltona Johna to już dwukrotne zdobycie Oscara, nagroda Tony za „Aidę” i sześć Grammy, w tym Grammy Legend Award. Dołączenie do grona takich gwiazd jak Audrey Hepburn czy Whoopi Goldberg podkreśla niezwykłą karierę artysty i jego niezaprzeczalny wkład w świat kultury. Elton John, jako nowy członek EGOT, potwierdza swoje miejsce w panteonie największych artystów wszech czasów.

„Bailando” – Triumfalny powrót Tomasza Makowieckiego po 10 latach

Po dekadzie oczekiwania, Tomasz Makowiecki powraca na scenę muzyczną z nowym albumem „Bailando”. Premiera tego długo wyczekiwanego dzieła zaplanowana jest na 16 lutego 2024 roku, co wywołuje ogromne emocje wśród fanów.

Album „Bailando” jest owocem lat pracy i doświadczeń artysty, który w swoich utworach nie ulega trendom, lecz pozostaje wierny swojemu stylowi. Znajdziemy tu dziesięć utworów, w tym zapowiadające album hity takie jak „Na paluszkach” z Julią Wieniawą czy „Nie ma nas” z Kasią Nosowską.

Makowiecki, znany z kultowego już albumu „Moizm”, ponownie pokazuje swoją kreatywność i pasję, tworząc album, który jest nie tylko kontynuacją jego muzycznej drogi, ale i świeżym spojrzeniem na współczesną scenę. „Bailando” to nie tylko powrót do przeszłości, ale i odważny krok w przyszłość.

Dla fanów Tomasza Makowieckiego i miłośników polskiej muzyki, „Bailando” to nie tylko nowa płyta, ale przede wszystkim dowód na to, że prawdziwa sztuka wymaga czasu i jest warta każdej chwili oczekiwania.

Sophie Ellis-Bextor i Jej „Murder On The Dancefloor” Powracają z Filmem „Saltburn”

Sophie Ellis-Bextor, znana ze swojego hitu z 2001 roku „Murder On The Dancefloor”, doświadczyła niespodziewanego wzrostu popularności tej piosenki dzięki filmowi „Saltburn”. Utwór, wykorzystany w scenie z Barrym Keoghanem tańczącym nago, zyskał nowe życie, zwiększając swoje streamy na Spotify o 1,4 mln. Sukces ten wprowadził Sophie po raz pierwszy na amerykańską listę Hot 100 i do Top 50 Spotify w Polsce.

Artystka, wyrażając swoje zaskoczenie i radość na Twitterze, podzieliła się swoimi wrażeniami z NME. Przyznała, że była nieświadoma roli swojego utworu w filmie do momentu jego obejrzenia, wyrażając uznanie dla inteligentnego i zabawnego charakteru „Saltburn”. Reżyserka Emerald Fennell nie miała planu B – wybrała „Murder On The Dancefloor” za jego słodki, popowy brzmienie i lekko przewrotny tekst.

Dla polskich fanów Sophie Ellis-Bextor szykuje się gratka – artystka zapowiedziała występ na żywo w Klubie Progresja 13 marca. To idealna okazja, by doświadczyć na żywo odrodzonego hitu.