Tune Times – Spotkanie Baranowskiego z Wodeckim, Gdańska Jesień Pianistyczna i Projekt Wrzoska.

Baranovski x Zbigniew Wodecki – Muzyczne Spotkanie, Które Wywoła Łzy

Jeśli jesteście miłośnikami polskiej muzyki, to z pewnością mieliście już okazję usłyszeć o muzycznym spotkaniu, które zapewne na długo zapadnie w waszej pamięci. Chodzi o piosenkę “Wróć” – utwór, który łączy w sobie dwie wyjątkowe postaci polskiej sceny muzycznej: BARANOVSKIEGO i legendarnego Zbigniewa Wodeckiego.

BARANOVSKI, autor wyróżnionych złotem i platyną albumów, takich jak “Zbiór” i “BARANOVSKI 2,” postanowił sięgnąć po jedną z flagowych kompozycji Zbigniewa Wodeckiego, “Lubię wracać tam, gdzie byłem już,” skomponowaną przez Wodeckiego we wczesnych latach 70. To piękna piosenka, do której tekst napisał Wojciech Młynarski. Teraz BARANOVSKI postanowił nadać jej nowe życie i przywrócić ją do świadomości słuchaczy.

Utwór “Wróć” nie tylko zachwyca swoją melodyjnością, ale także dostarcza emocji i nostalgia za czasami, które odeszły. Z pewnością każdy, kto choć raz usłyszy tę piosenkę, poczuje, jak porusza ona struny serca. To muzyczne spotkanie dwóch artystów, różniących się stylem i pokoleniem, ale połączonych miłością do pięknej muzyki.

Aby dopełnić tego muzycznego arcydzieła, powstał także teledysk, który wyreżyserował Igor Ignacy Leśniewski, znany twórca klipów m.in. dla Maty, Mroza czy duetu Kacperczyk. Do tego wizualnego dzieła sztuki zaproszeni zostali goście specjalni, takie jak Paula Bonowicz-Golec, Marzena Marideko z synem, Agata Sacewicz, Łukasz Dominiak oraz jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców ostatnich lat, medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich – Dawid Kubacki. Ich obecność w teledysku dodaje mu jeszcze większego wyrazu i emocji.

Muzyka to język, który łączy różne pokolenia i style. “Wróć” to doskonały przykład tego, jak piękne może być połączenie różnych talentów i czasów w jednym utworze. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać tej przejmującej piosenki, to warto nadrobić zaległości. Przekonacie się, że muzyka BARANOVSKIEGO i Zbigniewa Wodeckiego potrafi poruszyć serca i wywołać łzy wzruszenia.

Gdańska Jesień Pianistyczna 2023 

Marzysz o magicznych wieczorach wypełnionych dźwiękami fortepianu? Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego! Od 9 do 24 listopada, miasto Gdańsk stanie się centrum muzycznego rozkwitu, przyciągając miłośników muzyki z całego świata. To właśnie wtedy odbędzie się 18. edycja Gdańskiej Jesieni Pianistycznej, najważniejszego festiwalu muzycznego na Pomorzu, z fortepianem w roli głównej.

Polska Filharmonia Bałtycka, położona na malowniczej gdańskiej Ołowiance, stanie się areną niezapomnianych koncertów, które połączą emocje z muzyką. W ciągu tych szesnastu dni, będziemy mieli okazję spotkać się z wybitnymi pianistami z różnych zakątków świata, którzy zaprezentują swoje niezwykłe umiejętności.

To wydarzenie jest nie tylko doskonałą okazją, by posłuchać mistrzów fortepianu na żywo, ale także poznać różnorodność stylistycznych podejść do tego instrumentu. W trakcie festiwalu będziemy mieli okazję doświadczyć zarówno klasycznych kompozycji, jak i nowoczesnych interpretacji, które malują emocje dźwiękiem.

Gdańska Jesień Pianistyczna 2023 to festiwal, który łączy przeszłość z teraźniejszością, tradycję z innowacją. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w magicznym świecie muzyki, gdzie dźwięki fortepianu wypełnią serca i dusze wszystkich obecnych.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, niezależnie od tego, czy jesteś koneserem czy początkującym melomanem, Gdańska Jesień Pianistyczna 2023 to wydarzenie, którego nie możesz przegapić. Weź udział w tym muzycznym święcie i pozwól, by emocje były malowane dźwiękiem na strunach fortepianu.

Wrzoska: Niesamowita Podróż Przez Labirynt Emocji

Zapraszamy Was na niezwykłą podróż muzyczną, gdzie labirynt emocji staje się miejscem odkryć i refleksji. Projekt Wrzoska to dzieło wrocławskiej wokalistki Pauliny, która po wielu latach doświadczeń jako frontmanka zespołu Lee la Loa, postanowiła zaskoczyć publiczność swoim polskojęzycznym projektem.

Wrzoska to więcej niż tylko muzyka. To cały wachlarz emocji, które są nieodłączną częścią naszego życia. To nie tylko dźwięki, ale także przemyślane teksty, które ukazują głębokie uczucia i refleksje związków i codzienności, utrzymane w klimacie retro vibe.

W tej emocjonalnej podróży, Paulina jest wspierana przez Lukasa, jej partnera zarówno w życiu osobistym, jak i artystycznym. Lukas Bonzzi to doświadczony producent muzyczny i utalentowany gitarzysta, tworzący niepowtarzalne brzmienie dla Wrzoski.

Najnowszy singiel Wrzoski, “Ostatni”, to nie tylko piękne pożegnanie, ale również głęboka refleksja nad samotnością. Utwór ten zachęca do akceptacji faktu, że czasem musimy podążać własną ścieżką, nawet jeśli oznacza to samotność i tęsknotę. To podróż w głąb siebie, podróż uwolnienia. To konflikt emocjonalny, konflikt w relacjach z bliskimi. To cichy głos, który inspiruje do trudnych zmian. To świadomość, że ostatecznie każdy wraca do siebie, do domu.

Szukasz promocji?
Chętnie napiszemy również o Tobie!

Jeśli robisz fajne artystyczne rzeczy, którymi chcesz się pochwalić (tańczysz, śpiewasz, recytujesz 😉 i szukasz promocji to koniecznie napisz do nas na czarnonabialych@gmail.com.
W oparciu o materiały od Ciebie stworzymy materiał na naszego bloga. 

Może niedługo to Twoje zdjęcie zobaczą nasi czytelnicy w cotygodniowym TuneTimes? 🙂