Tune Times – 50lecie Budki Suflera, co dalej z KISS i wiersze Zosi

50lecie Budki Suflera

Legenda polskiej muzyki, Budka Suflera, szykuje się do wielkiego jubileuszu – 50 lat na scenie. Ogłoszono wielki koncert w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Lublinie na 15 czerwca 2024 roku. Zaproszenie do udziału w wyjątkowym wydarzeniu trafiło do wszystkich wokalistów, którzy kiedyś związani byli z zespołem.

Jednak pytanie, które zawisło w powietrzu, dotyczy Krzysztofa Cugowskiego, ikony Budki Suflera. Od momentu reaktywacji zespołu w 2019 roku wokalistą jest Felicjan Andrzejczak, z którym grupa ma długą historię przyjaźni. Ale czy Cugowski, najbardziej kojarzony z zespołem, zdecyduje się na powrót na tę wyjątkową okazję?

Niestety, jak donosi portal Plejada, szanse na pojednanie między Cugowskim a Budką Suflera są niewielkie. Menedżer artysty, Maciej Durczak, oznajmił, że wokalista nie chce komentować sprawy, podkreślając jednocześnie zaplanowany koncert w tym samym terminie.

Mimo to, atmosfera wokół tego wydarzenia jest niesamowicie emocjonująca. Zapowiedziane gościnne występy polskich gwiazd muzycznych oraz chęć uczczenia wszystkich, którzy przez lata przyczyniali się do fenomenalnego sukcesu Budki Suflera, wciąż budzą ogromne zainteresowanie i podekscytowanie fanów.

Czy więc Krzysztof Cugowski stanie razem ze swoimi byłymi kolegami na scenie, by uczcić 50-lecie? Odpowiedź na to pytanie na razie pozostaje otwarta, a czas pokaże, czy ta legenda polskiej muzyki zaskoczy swoim powrotem do korzeni.

Co dalej z KISS?

Smutek ogarnął fanów legendarnej grupy rockowej Kiss wraz z ogłoszeniem ostatniego koncertu. Paul Stanley ujawnił, że ich pożegnalna trasa “End of the Road Tour” dobiegnie końca 2 grudnia w Madison Square Garden w Nowym Jorku. To symboliczne zakończenie 50-letniej kariery zespołu, jednakże nie oznacza to końca samej marki Kiss.

Chociaż sceniczna legenda zakończy swój rock’n’rollowy etap, ich ikoniczna marka będzie nadal żywa i obecna. Stanley zasugerował, że choć zespół kończy swoją trasę, sama marka Kiss będzie nadal aktywna i wpływowa.

Ta wyjątkowa trasa, rozpoczęta w 2019 roku, zatrzymała się na chwilę z powodu pandemii, lecz powróciła z jeszcze większym rozmachem. Przez lata Kiss zdobyło serca fanów na całym świecie, sprzedając ponad 100 milionów płyt, tworząc niezapomniane hity i zgarniając setki nagród, jednocześnie zrzeszając swoją armię oddanych fanów.

Ostatni występ w Madison Square Garden będzie wydarzeniem o globalnym zasięgu, transmitowanym na całym świecie poprzez system PPV. Miłośnicy spoza Ameryki Północnej będą mogli doświadczyć tego historycznego momentu za niespełna 15 dolarów.

Choć era na scenie dobiega końca, legenda Kiss będzie trwać dalej, z nowymi projektami i pomysłami pod tą ikoniczną nazwą. To koniec jednego rozdziału, ale tylko początek dla marki, która na zawsze pozostanie w sercach miłośników rocka.

Wiersze Zosi

osia to młoda poetka, której pióro od ponad półtora roku tańczy w rytmie wierszy. Jej twórczość to krystalizacja uczuć, osobisty język wyrażania siebie i związków, które tkwią głęboko w jej sercu. Miłość, w różnych odcieniach i formach, stanowi główny nurt jej poezji. Niezależnie czy to nieszczęśliwa, platoniczna czy jednostronna miłość, Zosia umiejętnie wydobywa z nich esencję, przelać je na kartki swoich zeszytów.

Jednakże, wśród tych emocjonalnych nurz, Zosia czasem zanurza się w innych światach. Jej pióro sięga po mitologię grecką, odkrywając w niej inspirację do kolejnych utworów. To mieszanka uczuć i historii, które snują się w miękkiej, melodyjnej formie wiersza.

Przekazując swoje wiersze, Zosia zaprasza do swojego świata pełnego emocji, marzeń i refleksji. Wierzy, że każdy czytelnik odnajdzie w jej słowach cząstkę siebie. Zachęcamy do zapoznania się z jej twórczością!